Guido Wevers, artistiek directeur van Maastricht Culturele Hoofdstad 2018, neemt u tijdens deze zondagochtend mee door de wondere wereld van Culturele Hoofdstad. Gesprekken met bijzondere, opvallende of heel gewone maar daardoor opmerkelijke ‘gasten’. Culturele projecten die gepresenteerd worden. Zondagochtendse bedenkingen, overpeinzingen, terugblikken op de voorbije week en een vooruitblik op de week die komen gaat. De Euregio is de vijver waaruit wordt gevist, Europa ligt om de hoek. Met zekerheid wordt er muziek gespeeld en is er altijd koffie met een lekkernij. Meer informatie kijk op www.euregio2018.eu. Deuren zijn open vanaf 10.40 uur. Aanmelden via: info@via2018.eu.
Willibrord Nota is historicus en een van de samenstellers van de tentoonstelling.
Kaartverkoop: Klantenservice Centre Céramique klantenservice@maastricht.nl
Jet van Aalst neemt u mee door Maastricht en Wyck aan de hand van zestien gedichten van de Maastrichtse dichter Pierre Kemp (1886-1967).
Laat u verrassen door zijn mooiste poëzie bij de plekken in de wijk waar hij gewoond en gewerkt heeft.
De wandeling is een kans bij uitstek om kennis te maken met de dichter die zoveel speelse en originele gedichten schreef.
Aanmelden en reserveren klantenservice@maastricht.nl
(i.s.m. Vereniging Literaire Activiteiten Maastricht).
Startpunt van de wandeling: Ingang Plein 1992
Mark van Apple Premium Reseller ivizi presenteert maandelijks een actueel thema en nieuwtjes over Apple en de iPad. Iedereen is van harte welkom om aan te schuiven en met tafelgenoten tips uit te wisselen op de 1e etage van Centre Céramique.
Tip: Neem je eigen iPad mee! Reserveren niet nodig.
Max wordt voor straf naar bed gestuurd. Op zijn kamer beleeft hij de wildste avonturen. Lucy leest vandaag voor uit het boek: Max en de maximonsters van Maurice Sendak.
In mei wordt er elke week voorgelezen in Centre Céramique.
Patricia, Ton, Ans, Paula en Loes lezen voor.
Kinderen van 4 t/m 8 jaar zijn van harte welkom. Kom een keertje luisteren!
Er is een voorleesuurtje op wo 1 mei, zo 5 mei, wo 8 mei, wo 15 mei, wo 22 mei en wo 29 mei.
Alle voorleesuurtjes zijn van 14.30 uur tot 15.30 uur.
Studenten van het conservatorium verzorgen gratis toegankelijke lunchconcerten in Centre Céramique. Van klassiek tot jazz en van koor tot solist; alle genres komen aan bod.
Sint Pieter neemt een bijzondere plaats in als het gaat om de sterke verhalen rondom de ‘waardeloze’ vesting die Maastricht was. Vooral de bewoners van ‘De Blekerij’ aan de Maas waren de dupe: hun huizen werden bij vrijwel elke belegering platgegooid. Telkens keerden de bewoners terug. De laatste 'belegering', die van de Kennedybrug in de jaren 1960, veegde De Blekerij voorgoed van de kaart.
Wilt u ‘De Blekerij’ nog eens zien? Kom dan naar de toelichting bij de maquette Maastricht 1867. Deze toelichting wordt gegeven door Paul Tieman, kunstenaar en maquettebouwer.
Zondag 2 juni 2013 | 15.00 - 16.30 uur
toegang gratis.
In Kakkestolemeie staan bijna 60 Maastrichtse liedjes die in het verleden door kinderen, maar zeker ook door volwassenen werden gezongen. Van een aantal nummers wordt de oorsprong beschreven: soms grappig, dan weer dramatisch, een andere keer hilarisch, maar altijd leuk om te lezen! In Kakkestolemeie is een CD opgenomen met alle in het boek vermelde liedjes. De nummers worden gezongen door een vijftal Maastrichtse kinderkoren in combinatie met meer dan 20 artiesten: van Erwin tot Wil Wintjens, van Beppie tot Twajn Weijenberg en van Fabrizio tot Jan Janssen. Kakkestolemeie: een "Moot-Höbbe" voor iedereen die kind of kleinkind is, en dát wil meegeven waarop wij zo trots zijn: eus Mestreechter taol en eus Mestreechse leedsjes! Het is ontwikkeld door Jan Gilissen, Tiny Feij en de Veldeke Krink Mestreech. Dit lees-, kijk- en luisterboek wordt op 2 juni gepresenteerd in Centre Céramique.
Begintijd: 14.30 uur
Ook in juni kun je elke week in Centre Céramique terecht voor een gezellig voorleesmoment. Paula, Ans, Patricia, Kim en Loes lezen deze maand voor. Natuurlijk wordt er ook weer geknutseld. Kom je ook? Alle voorleesuurtjes beginnen om 14.30 uur en zijn voor kinderen van 4 t/m 8 jaar.
Scheiden is voor de ouders een ingrijpende gebeurtenis, maar ook de betrokken kinderen ervaren een scheiding vaak als intens en emotioneel. Een scheiding kan bij kinderen bijvoorbeeld leiden tot leer- en/of gedragsproblemen, depressieve gevoelens of problemen in sociale relaties. Op de 3e avond van het Scheidingscafé staan de mogelijke gevolgen van scheiding bij kinderen centraal. Uiteraard worden er ook tips en advies gegeven om hier zo goed mogelijk mee om te gaan. Scheiding? De kinderen merken er natuurlijk wel iets van! Behalve ouders worden professionals die met kinderen werken (denk aan leerkrachten, therapeuten logopedisten, pedagogisch werkers, etc.) van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen.
Het Scheidingscafé Zuid-Limburg wordt georganiseerd door Stepping Stones Coaching, NieuweStartCounselling en Praktijk voor Scheidingsbegeleiding i.s.m. Centre Céramique.
Voor meer informatie: www.scheidingscafezuidlimburg.nl.