Leef Limburgs: Mestreechs voor gevorderden
Deze cursus is volgeboekt. In het najaar van 2026 zal er een nieuwe cursus opgenomen worden in onze programmering. Houdt onze website in de gaten voor nieuwe data. ( na 1 april 2026 bekend)
Leef Limburgs: Mestreechs voor gevorderden.
Ben je al aardig thuis in het Mestreechs, maar wil je je spreekvaardigheid verder verbeteren? In deze verdiepende cursus werk je aan je dialect en verdiep je je kennis van het Maastrichts en andere Limburgse taalvarianten.
Wat kun je verwachten? Mestreechs voor gevorderden is een communicatieve groepscursus waarin je actief oefent met luisteren en spreken in het Maastrichtse dialect. Er is volop ruimte voor interactie, vragen en persoonlijke begeleiding. De cursus wordt gegeven door Jolie van Loo, specialist in het Limburgs dialect en ervaren taaldocent. Na afloop ontvang je een certificaat van deelname.
Praktische informatie
De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten op donderdagavond van 19.00 tot 21.30 uur.
Startdatum: 5 februari 2026
Vervolgdata: 12, 26 februari en 5, 12, 19, 26 maart, 2 april 2026
Kosten deelname € 125,-
(inclusief cursusreader en koffie/thee).
Let op: betaling kan alleen aan de balie van Centre Céramique (pin of contant)en moet uiterlijk 28 januari 2026 zijn voldaan om zeker te zijn van een plek.
Aanmelden
Mail naar publieksservice@maastricht.nl of bel 043 - 350 5600.
Deze cursus is onderdeel van het programma Leef Limburgs, dat in de hele provincie met enthousiasme wordt gevolgd. De cursus wordt georganiseerd door Bibliotheek Maastricht in samenwerking met de Gemeente Maastricht, ’t Hoes veur ’t Limburgs en dialectvereniging Veldeke Mestreech.